Zaznacz stronę

Jestem Lu

Zajmuję się malarstwem od ponad 20 lat, to mój sposób na życie, mój zawód i mój kanał komunikacji z ludźmi i całym wszechświatem.

Najbliższe jest mi malarstwo abstrakcyjne, ponieważ jak przeczytałam kiedyś „rozwala umysł”, sprawia, że czujemy, możemy szerzej spojrzeć w siebie i świat.

Maluję rzeczywistość wokół mnie, przepuszczoną przez moje emocje, moją intuicję i moje doświadczenia. Ta rzeczywistość jest znana nam wszystkim, są nią krajobrazy, sytuacje, myśli i uczucia. Dzięki temu wiele ludzi znajduje w moich pracach cząstkę siebie.

Dla mnie obrazy są portalem do równoległego świata, sprawiają, że odrywamy się od codzienności i płyniemy gdzieś w kierunku naszego wnętrza, naszych pragnień, marzeń, odpoczywamy. Ja robię to malując, a moi klienci przebywając z moimi obrazami. To doświadczenie jest niezastąpione i nadaje życiu kolory i smak.

Z wykształcenia jestem artystką i psychologiem, studiując malarstwo równolegle zagłębiałam się w meandry ludzkiej psychiki i do dziś stanowi to dla mnie fascynującą przygodę. Nie umiem już tego nie łączyć z moją sztuką, wiem, że malarstwo działa terapeutycznie i bardzo mocno korzystam zarówno tego co daje obraz jak i sam proces.

Inspiruje mnie natura

Nie wiem czy to to, ze urodziłam się w domu, w górach. Czy może to, że oddycham tym, co dają mi rośliny, a może to, że najbardziej odpoczywam w lesie. Tak czy inaczej natura nakręca moją kreatywną duszę, karmi ją. Do niej odwołuję się w moich obrazach i kursach.

Inspiruje mnie na wielu poziomach. Mogę czerpać z jej form i kształtów, kolorów, faktur i dźwięków. Bogactwa struktur i zmian jakie w nich zachodzą. Fascynują mnie jej rytmy, te związane z porami roku, a także z księżycem, cyklem życia. Uwielbiam to, że wszystko jest ze sobą związane i choćby obserwacja zmieniającego się w ciągu dnia światła przynosi tak wiele zmian koloru, taniec cieni, ciepło i chłód.

Poznaj

Moje Supermoce

Jestem wysokowrażliwa

Dużo czuję, dużo widzę, mocno przeżywam i łatwo płaczę.

Mam wspaniałą rodzinę

Mąż dzielnie znosi moją artystyczną duszę i wspiera, a dzieci inspirują i uczą organizacji w czasie.

Mam w sobie dziką kobietę

Pielęgnuję w sobie kreatywną energię, żyję blisko natury, dobam o swoje ciało i spotykam inne kobiety.

Czerpię siłę z Nieba

Modle się, medytuje i zwracam swoje oczy ku grórze.

Adres

Pracownia Uziemienie
Łężkowiece 23
32-015 Kłaj

Kontakt

lu@ludmilakufelrutowska.pl